מתפרת העצמאות
מתפרת העצמאות היא מתפרה במצפה רמון שתופרת מדים וסדינים עבור צה"ל. המתפרה הוקמה בשנת 1972 ובשנת 2000, לאחר שהבעלים החליט לסגור את המתפרה, היא נקנתה על ידי העובדות והפכה לקואופרטיב.

בתחילת 2009 עברו העובדות לארבעה ימי עבודה בשבוע עקב קשיים תקציביים‏. בשנת 2010 שוב נכנסה המתפרה לקשיים ובמשך שלושה חודשים לא קיבלו העובדות משכורות‏. בשנת 2011 רכשה מגבות ערד את המתפרה תוך התחייבות להמשיך להפעיל את המתפרה למשך שלוש שנים‏ לאחר תום שלוש השנים הודיעה ערד תעשיות טקסטיל על סגירת המתפרה‏.

לוקחים יוזמה

עמותת נצח ישי שמה למטרה למנוע את סגירת המפעל ופיטורי העובדים. באפריל 2014, לאחר מגעים מאומצים ומורכבים מול גורמים רבים, סוכם כי העמותה תיקח על עצמה את שיקום המפעל ותאפשר את המשך פעילותו השוטפת.

חזון - העמותה תפעל לייצב את הפעילות במתפרה .ובמקביל תפעל להשגת לקוחות נוספים על מנת להגדיל את המתפרה ולספק תעסוקה לעובדות נוספות מהאזור. אנו מאמינים כי הערבות ההדדית בחברה הישראלית משותפת לחלקים גדולים בחברה ובאמצעותה נשאף לייצר חיבורים נוספים עם ארגונים וגופים נוספים לעידוד תעסוקה וייצור כחול לבן.


מן העתונותכתבות נוספות:משרד הביטחון חבר לעמותת 'נצח יש"י', עמותה הפועלת לצמצום פערים בחברה, שהתחייבה להמשיך ולהפעיל את המתפרה במצפה רמון


משרד הביטחון יציל את מתפרת "העצמאות"


מתפרת העצמאות במצפה רמון תישאר פתוחה לאחר שמשהב"ט ביצע הזמנת רכש של מדים ועמותת "נצח יש"י" תסייע.


לאחר שכמעט נסגרה בפעם השלישית, מתפרת העצמאות תימכר לעמותה פרטית. ראש העמותה התחייב להמשיך ולהעסיק את 35 העובדות במקום. משרד הביטחון חידש את תזרים הבקשות למפעל ועשרות אלפי פריטים כבר הוזמנו

עיצוב ובניית אתרים: